Haber

İletişim
444 54 99 ACİL 187

Kaçak ve Usulsüz Doğal Gaz Kullananlara Ağır Yaptırımlar Uygulanıyor

Kaçak ve usulsüz kullanımı engellemek için şehrin her yerinde titizlikle çalışmalar yürüten AGDAŞ Kaçak ve Usulsüz Kullanımla Mücadele Ekipleri, şehirdeki can ve mal güvenliğinin sağlanması adına çalışmalarına hız kesmeden devam ediyorlar.   
 
AGDAŞ Ticari Hizmetler Müdürü Faruk Gürpınar: Kaçak ve usulsüz doğal gaz kullananlara büyük cezalar uygulandığını belirtti. Gürpınar : “AGDAŞ olarak kaçak ve usulsüz kullanımla mücadele adına birçok ekiple ara vermeden kontrol çalışmalarımızı yürütüyoruz. AGDAŞ’tan izinsiz olarak yapılan değişiklikler çok kötü ve yaşanmasını istemeyeceğimiz olaylarla neticelenebilir.”
 
Kullanıcılar Hapis Cezası ve Yüksek Miktarlarda Para Cezası Alabiliyor.
 
Kaçak ve usulsüz doğal gaz kullananlar can ve mal güvenliklerini hiçe saydıkları gibi kaçak ve usulsüz kullanım yapanlara büyük cezalar da uygulanmakta.
 
Faruk Gürpınar, kaçak/usulsüz doğal gaz kullananlara karşı uygulanan cezalarla ilgili ise: ekiplerin her gün kaçak ve usulsüz kullanımlarını önemle ve titizlikle takip ettiklerini, tespit akabinde doğal gaz arzını hemen durdurarak, şahıs veya kurumlar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunup, haklarında hukuki işlem başlattıklarını söyledi. 
 
Faruk Gürpınar ayrıca kaçak ve usulsüz kullanım yapanların yüksek miktarlarda para cezalarına maruz kaldıkları gibi infazı olan kullanıcıların da hapis cezası aldığını belirtti. 
 
2.757 Adet Kullanım Tespit Edildi
 
AGDAŞ Kaçak ve Usulsüz Kullanımla Mücadele Ekipleri çalışmaları akabinde 2.757 adet kaçak ve usulsüz kullanım tespit ettiler. Tespit edilen her kullanım sahibi cezalandırılırken, söz konusu ekipler çalışmalarını her geçen gün geliştirerek, titizlikle kontrollerini yapmaya devam etmektedirler