KURUMSAL

İletişim
444 54 99 ACİL 187

Sosyal Sorumluluk

AGDAŞ, geniş vizyonu ile çevreye ve topluma katkı sağlayan projeleri her zaman desteklemekte ve uygulanmasına öncülük etmektedir. Çevre, eğitim ve toplumu bilinçlendirme konularında birçok sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirmiştir. AGDAŞ özellikle ‘insan’ odaklı çalışma politikasını sosyal sorumluluk projeleriyle destekleyerek, yardım etmek yerine yardım etme bilinci oluşturmayı hedeflemektedir. AGDAŞ çalışanlardan gönüllülük esasına göre oluşturulmuş her yıl yenilenen bir sosyal sorumluluk ekibi vardır.   

Küçük Hediyeler Büyük Mutluluklar


 AGDAŞ Sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında “Küçük Hediyeler Büyük Mutluluklar” isimli projesi ile çalışanlar tarafından alınan yüzlerce hediyeyi engelli çocuklara teslim edildi.

 
 
Proje kapsamında Sevgim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi yetkilileri ile iletişime geçerek 115 engelli öğrencinin istekleri öğrenildi ve bu istekler projeye destek veren duyarlı AGDAŞ çalışanları tarafından alınarak proje ekibine teslim edildi. Toplanan hediyeler küçük bir organizasyonla proje ekibi tarafından engelli çocuklara teslim edildi. 
 

AGDAŞ Paylaşım Kumbarası Projesi


AGDAŞ bir paylaşım kumbarası oluşturmuş ve katılım gösterenler bu kumbarada, paylaşmak istedikleri kitapları ve oyuncakları paylaşmaktadırlar. AGDAŞ, duyarlı kişiler tarafından paylaşılan bu kitap ve oyuncakları ihtiyaç sahibi kişilere iletme sorumluluğu kapsamında, milli eğitim müdürlüğü, köy okullarıyla ve yardım dernekleriyle paylaşmaktadır. 
 
 
 
 
 
2014-2016 yılında gerçekleştirilen AGDAŞ Paylaşım Kumbarası projesinde toplanan 3.472 adet kitap ve 2.811 adet oyuncak, ihtiyaç sahibi 4 ilçe okuluna teslim edilmiştir. 
 
  


Öğle Yemeğimi Paylaşıyorum
 

Öğle Yemeğimi Paylaşıyorum projesi sadece AGDAŞ çalışanlarının katılım gösterebilecekleri özel bir projedir. Proje kapsamında AGDAŞ çalışanları şirket içerisinde oluşturulan paylaşım noktalarında ticket ve nakit paylaşımı yaparak, projeyi destekleyebilmektedirler. 

 
   
 

AGDAŞ Çevre Temsilcisi


AGDAŞ’ın bu projedeki amacı daha fazla öğrenciye çevre bilincini anlatıp, daha çok okulda ağaçlar dikmek ve okullardaki yeşil alanların artmasını desteklemektir.
 
  
 

AGDAŞ Bisfest


Bisikletin çevreye ve sağlımıza olan önemini anlatmak ve günlük hayatın bir parçası haline getirmek için “Sağlığımız ve Çevremiz İçin Pedal Çeviriyoruz” sloganıyla düzenlenen AGDAŞ Bisfest etkinliği 800’den fazla bisiklet severin katılımıyla gerçekleştik. 30 Ağustos Salı günü Sakarya Kent Meydanında başlayan etkinliğe Sakarya Eski Valisi Sn. Hüseyin Avni ÇOŞ, SBB Belediye Başkanı Sn. Zeki TOÇOĞLU, Sakarya Eski İl Emniyet Müdürü Sn. Osman BABADAĞI ve 800 den fazla kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. 

 
 
AGDAŞ, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla 10 tane şehit ve gazi çocuğuna bisiklet ve kask hediye etti. Çocuklara hediyelerini Sakarya Valisi Hüseyin Avni ÇOŞ, SBB Başkanı Zeki TOÇOĞLU, Sakarya İl Emniyet Müdürü Osman BABADAĞI ve AGDAŞ Genel Müdürü Kenan DEMİR takdim etti. Şehit ve Gaziler Derneği tarafından belirlenen çocuklar hediyelerden dolayı çok mutlu oldu. Etkinlik sonunda yapılan çekilişle 10 şanlı Bisfest katılımcısı daha bisiklet kazandı. Verilen bisikletlerin dışından etkinlik alanında yapılan yarışmalara katılımcılara 200 bisiklet kaskı ve etkinliğe katılan herkese reflektör yelek hediye edildi.