İletişim
444 54 99 ACİL 187

Doğal Gaz Abonelik İşlemleri

Evinizde daha önce doğal gaz kullanılmamış ise ilk önce  Bağlantı Sözleşmesi (İlk Sözleşme) yaptırmanız gerektirmektedir. Eğer daha önce doğal gaz kullalnılmış ve tekrar acım yapılacaksa 444 54 99 numaralı AGDAŞ Çağrı Merkezi üzerinden Abonelik Sözleşmesi (Kullanım Sözleşmesi) yaptırmanız gerekmektedir.


1- Bağlantı Sözleşmesi (İlk Sözleşme) 

 
Bağlantı sözleşmeleri 1 Ocak 2017 tarihi itibari ile online bağlantı yetkisine sahip sertifikalı firmalar aracılığıyla gerçekleştirilmektedir.  

Online Bağlantı Sözleşmesinde; 
  1. Müşteriler, iç tesisat konusunda anlaşma sağladıkları sertifikalı firmalarına sözleşme için talep edilen evrakları ile başvuru yapıyorlar.
  2. Firma, yetkisi bulunduğu ekran üzerinden evrakları AGDAŞ’a ulaştırarak, müşteri adına bağlantı sözleşmesi talebinde bulunuyor.
  3. AGDAŞ tarafından değerlendirilen talep onaylandığında müşteriye SMS ile bilgilendirme yapılıyor ve müşteri talebinin onaylanması sonrasında 7 (yedi) işgünü içerisinde anlaşmalı kurumlara bağlantı bedelini ödüyor.
  4. Bağlantı bedelini ödeyen AGDAŞ abonesi, proje onayından sonra 444 54 99 numaralı Çağrı Merkezi arayıp doğal gaz abonelik sözleşmesi yaptırarak doğal gaz konforunu yaşamaya başlıyor. 
Bağlantı Sözleşmesinde Talep Edilen Evraklar (İlk Müracaat Esnasında)
  • Tapu Fotokopisi 
  • Kimlik Fotokopisi
  • Yapı Ruhsatı / İskân Belgesi / Emlak Beyannamesi / SASKİ Hesap Döküm Kartı ya da 12 Ekim 2004 tarihli ve öncesine ait Su Faturası
Uyarı: Yapımı 12 Ekim 2004 tarihi öncesi yapılan mülkler için iskân belgesi ya da yapı ruhsatı getirme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Yapımı 12 Ekim 2004 tarihi öncesi olan ve iskân belgesi ya da yapı ruhsatı bulunmayan mülkler için emlak beyannamesi ile başvuru yapılabilmektedir.
 
Online bağlantı sözleşme yetkisine sahip firmalar firma listesi için tıklayınız.

2- Abonelik Sözleşmesi  (Kullanım Sözleşmesi)

 
Eğer evinizde daha önce doğal gaz kullanmış ve tekrar acım yapılacaksa 444 54 99 numaralı AGDAŞ Çağrı Merkezi üzerinden Abonelik Sözleşmesi yaptırmanız gerekmektedir.
 
Doğal Gaz abonelik işlemleri sadece 444 54 99 numaralı çağrı merkezinden yapılmaktadır.
 
Uyarı: Doğal gaz abonelik sözleşmelerinin mülk sahiplerinin adına yapılması durumlarında, gaz açım esnasında mülk sahibinin ya da temsilcisinin kimliğini ibraz etmesi gerekmektedir.
   
Sayaç Bedeli (G4)              : 80 + KDV = 94,40 TL (Proje Onaylandıktan Sonra Mülk Sahibi Yükümlülüğündedir.)
Güvence Bedeli (Depozito)  : 446 TL   (Kombi ve Soba + Şofben + Ocak)     
Damga Vergisi                   : 17,70 TL (Her Sözleşmede Peşin)

 
Abonelik Sözleşmesi Güvence Bedelleri TUTAR
Ocak 20 ₺
Şofben 40 ₺
Şofben + Ocak 60 ₺
Merkezi Sistem 386 ₺
Kombi veya Soba 386 ₺
Kombi veya Soba + Ocak 406 ₺
Kombi ve Soba + Şofben 426 ₺
Kombi ve Soba + Şofben + Ocak 446 ₺
Sayaç (G4) Bedeli (Proje Onaylandıktan Sonra) 80 ₺ + KDV